Gayle
Scott

 EC1 Teacher

Farisai
Marovatsanga

EC1 Teaching Assistant

Sherelyn
Hillman

 EC2 Teacher

Carmen
Bradshaw

 EC2 Teacher

Lucy
Shenje

 EC2 Teaching Assistant

Ennia
Banda – Jandura

  EC2 Teaching Assistant

Bronwyn
Benade

 Kindergarten Teacher

Farai
Chakanetsa

  Kindergarten  Teacher

Vanessa
Morris

ES Kindergarten Teaching Assistant

Coming
Soon

ES Kindergarten Teaching Assistant

Una
Breathnach

 Grade 1 Teacher

Jill
Ferguson

 Grade 1 Teacher

Cynthia
Chafumuna

Grade 1 Teaching Assistant

Hazvinei
Mafukidze

 Grade 1 Teaching Assistant

Vinu
Kanda

 Grade 2 Teacher

Maxine
Boxter – Antipas

Grade 2 Teacher

Desiree
Mukotekwa

 Grade 2 Teaching Assistant

Coming
Soon

 Grade 2 Teaching Assistant

Jennifer
Noland

 Grade 3 Teacher

Ivy
Decker – Jones

 Grade 3 Teacher

Nadine
Mtamangira

Grade 3 Teaching Assistant

Patricia
Mutepfa

 Grade 4 Teacher

Laurel
Howe

 Grade 4 Teacher

Nomsa
Shamu

Grade 4 Teaching Assistant

Rob
Howe

 Grade 5 Teacher

Claire
Ingram

 Grade 5 Teacher

Coming
Soon

Grade 5 Teaching Assistant

Elizabeth
Siyachatema

 Counsellor

Maya
Krishnan

 Learning Support Services Teacher

Mandisa
Ngwenya

 Learning Support Services Teacher

Sientania
McNeil

 Learning Support Services Teaching Assistant

Eloïse
Engel

 French Teacher

Laura
Castro – Sanchez

 Spanish Teacher

Cherielene
Samuel

 Spanish Teaching Assistant

Florance
James

 Visual Arts Teacher

Tapiwa
Zendera

 Visual Arts Teaching Assistant

Brian
Munongwa

 Music Teacher

Lynn
Chanakira

 Physical Education Teacher

Edric
Godzongere

 Physical Education Teaching Assistant

Charlie
Bowles

MYP/DP Language & Literature Teacher

Iona
Bartosz

Swim Coach

Joy
Biswas

DP Chemistry Teacher

Heather
Cameron

MYP Art Teacher

Carolina
Charlsely

MYP Spanish Teacher

Shingirai
Chiwaya

MYP/DP Lab Technician

Kudakwashe
Dhoro

MYP/DP French Teacher

Forrest
Donoho

MYP/DP Math & Spanish Teacher

Monica
Espinosa

DP Spanish Teacher

Andrei
Feldt

 MYP Science & French Teacher

Christian
Feldt

DP Physics & Design Teacher

Derek
Gresko

 DP Economics, Business Management & TOK Teacher

Amy
Gresko

DP French Teacher

Bernie
Henderson

MYP/DP Music Teacher

Laura
Hogg

MYP/DP English & TOK Teacher

Marguerite
Impey

Media & Literacy Centre Specialist

Josephine
Lannas

 MYP English As An Additional Language  Teacher

Patty
Leighton

MYP Math Teacher

Simon
Lucas

DP Science/Environmental Systems & Societies Teacher

Semina
Mpofu

MYP/DP Art Teaching Assistant

Misheck
Muchatuta

DP Individuals & Societies/History Teacher

Sekesai
Nhokwara

 MYP Physical Education Teacher

Anne
Rail

DP Math Teacher

Amsu
Rao

DP Math Teacher

Kate
Reeler

MYP/DP English & Film Teacher

Sky
Riber

MYP/DP Counselor

Gillian
Rosselli

DP Fine Arts Teacher

Kasey
Shiver

 MYP Science Teacher

Trey
Shiver

 MYP Language, Literature and Humanities Teacher

Andrei
Tyoschin

DP Physical Education Teacher

Svodai
Zvirawa

MYP Learning Support Service Teacher

Arden
Tyoschin

School Director

Michael
Schuetze

Secondary School (MYP/DP) Principal

Niel
Petersen

Elementary School (PYP) Principal

Charmagne
Braden

Head Of Teaching & Learning

IB MYP/DP Coordinator

Pip
Farrelly

PYP Coordinator/English As An Additional Language Teacher

 

Kai
Riber

Director of Health & PE

Alex
Braden

Technology Integration Specialist

Carol
Madziva

Health Coordinator

Katie
Turner

Admissions & Advancement Officer

Noeleen
Francis

Human Resource Manager

Jennifer
Makasi-Shava

Business Manager

Daniel
Nyadore

Maintenance Manager

Wayne
Voogt

ICT Director

Tatenda
Nyamande

Systems Administrator

Webster
Chiunda

ICT Technician

Leila
Johnson

Communications Officer

Lorraine
Chanakira

Administrative Assistant

Martha
Mundonyarara

Administrative Clerk

Delma
Dickson

Balance Sheet Accountant

Jonas
Manangazira

Cash Accountant

Diana
Chiyangwa

Secondary School Administrative Assistant

Martha
Rukato

PYP Administrative Assistant

Tazreen
Koriya

Administrative Assistant